EFOP 1.8.5-17-2017-00014 Menő menzák az iskolákban

„ÉP TESTBEN EGÉSZSÉGES HERMANOS”

Intézményünk – az Alsózsolcai Herman Alapítványon keresztül – sikeresen pályázott az EFOP – 1. 8. 5 – 17 Menő Menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok megvalósítására. A támogatás összege: 18,31millió forint, a támogatás mértéke 100%-os.

A 2017. december 1. – 2019. november 30. között megvalósuló programjaink célja az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának hatékony támogatása. Továbbá az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés érdekében a gyermekek étkezési kultúrájának, étkezési körülményeinek javítása, a várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növelése.

Dietetikus szakember segítségével mértük fel a tanulók táplálkozási szokásait, a személyre szabott kiértékeléseket, javaslatokat a tanulók megkapták.

Havonta egy alkalommal gyümölcskínálatot tartunk diákjaink számára az iskola aulájában, több alkalommal egészséges ételkóstoláson veszünk részt, táplálkozástudományi szakemberek szemléletformáló előadásait hallgatjuk meg, egészséges táplálkozással és életmóddal foglalkozó hiteles közszereplők látogatnak majd el iskolánkba. Terveink között szerepel egy tankert kialakítása az iskola udvarán, főzőversenyek szervezése a szülők segítségével valamint az ebédlő bútorzatának teljes cseréjére is vállalkoztunk.

A programok megvalósulásáról folyamatos tájékoztatást nyújtunk.

Nagyné Tóth Zita

főigazgató

Menő menza

MENŐ MENZA – 2019. november

Időpont: november 7. Időpont: november 14. Időpont: november 22. https://hermaniskola.hu/2019/11/28/ep-testben-egeszseges-hermanos/ Alsózsolca, 2019. december 2...

“ÉP TESTBEN EGÉSZSÉGES HERMANOS!”

Több, mint 20 hónappal ezelőtt született egy célkitűzés , mellyel tanulóink egészséges életmódját szerettük volna...

MENŐ MENZA – 2019. október

Gyermekkorban a megfelelő fejlődéshez, növekedéshez teljes értékű fehérjéket tartalmazó ételekre is szükség van. Ezek többek...

MENŐ MENZA – 2019. szeptember

„Menő” tippek az iskolakezdéshez Tudta-e, hogy – egy iskoláskorú gyermek napi energiaszükséglete átlagosan 2200-2500 kcal...

MENŐ MENZA – 2019. június

Program neve: 15. gyümölcskínálat Program neve: Főzőverseny Program neve: Kirándulás Szentendrére Alsózsolca, 2019. június 18...

MESEAUTÓVAL…MESEORSZÁGBA…

volt a szlogenje az idei DÖK-napnak, melyre a nyolcadikosok hetek óta készültek. És a régi...

EGY NAP AZ EGÉSZSÉGTUDATOS ÉLETMÓD NYOMÁBAN

A Menő Menza pályázatnak köszönhetően május 13-án, hétfőn 37 hermanos diák és 11 pedagógus gyönyörködhetett...
Scroll to Top