Hagyományainkhoz híven ebben a tanévben is megtartottuk szabadtéri foglalkozásainkat május 29-31 között. Idén egy napot Varbó-Fónagyságon, kettőt pedig Alsózsolcán és a Sajó parton töltöttünk.
Az eseményeket időrendi sorrendben mutatom be.
ERDEI ISKOLA 1. NAP: Varbó – Fónagysági pillanatok
A tanösvény az erdészeti tevékenységről (az erdőgazdálkodásról, erdőrészletek határjeleiről, erdőfeltáró utakról, fatermesztésről, az erdő közjóléti szerepéről, mesterséges felújításról, az erdei faállomány koráról, a vidéken nem őshonos fenyőfajokról, és a fák korának meghatározásáról) szól. A vadgazdálkodásról is bőséges ismereteket nyújt. Egy állomás bemutatja a hegységre legjellemzőbb fafajokat, egy másik a Bükk hegység geológiáját. A Dobrica-kút karsztforrásánál a forrás darázskőkúpját és a patak mésztufa-képződményeit is megcsodálhatjuk! A nap hátralévő részét a Varbói tónál töltöttük, ahol a tavak keletkezését, növény és állatvilágát ismerhettük meg.
ERDEI ISKOLA 2.NAP: Sajó-parti túra, feladatlapok, pizzázás, Sanyika szülinapja
A Sajó ( szlovákul Slaná ) Kelet-Szlovákia és Északkelet-Magyarország egyik legnagyobb folyója, a Tisza jelentős mellékvize. Magyarország kilencedik legbővebb vizű felszíni vízfolyása. Alsózsolcai szakaszának bő háromnegyed részét bejártuk ezen a napon, közben megkerestük a „Békás tavat” is. Utunk végén leolvastuk a Sajó aktuális vízállását a Vashídnál lévő mérőállomásnál.
ERDEI ISKOLA 3.NAP: – kézműveskedés, vetélkedő a suliban
Köszönet a 6. osztálynak, Mándokiné Kertész Katalin osztályfőnöknek, a szülőknek, hogy a programot, a kitűzött feladatokat, sikeresen megvalósíthattuk!
Alsózsolca, 2024.06.03.
Antal László osztályfőnök