OSZTÁLYKIRÁNDULÁS 8.o. 2024.

Debrecenben jártunk, az ország második legnépesebb városában, ami az Alföldön a Hajdúságban helyezkedik el. 200 ezren laknak itt.

Első állomásunk Debrecen legjellegzetesebb épülete, a Református Nagytemplom volt. Itt sok dolgot tudhattunk meg a reformációról, illetve egy kiállítást is láthattunk különböző templomokról. Ezután felmehettünk a két toronyba, ahonnan a magasból csodálhattuk meg a várost.

Következő állomásunk a Debreceni Református Kollégium volt. Itt még országgyűlést is tartottak régen. Megtudtuk, hogy a városban 200 évig az itt tanuló diákok is voltak a tűzoltók. Ez után a kollégium könytárát és benne az 1 millió könyvet tekintettük meg.

Következett a Déri Múzeum. Itt rengeteg festményt láthattunk, köztük Munkácsy Mihály 3 óriási képét egy külön teremben. A különböző temetkezési szokásokról is több teremben volt kiállítás.

A nap zárásául a Nagyerdei Kultúrparkba látogattunk, ahol az állatkertben és a vidámparkban nézhettünk szét.

Alsózsolca, 2024.06.03.

Tanczik Máté 8. osztályos tanuló

Scroll to Top