MADARAINK TÉLI GONDOZÁSA

Madaraink téli gondozása

A felső tagozatos öko csoport tagjai már évek óta gondozzák az iskolánk madáretetőihez betérő madarakat. Antal László tanárunk irányításával rendszeresen tisztítják, feltöltik magvakkal az etetőket, itatókat. Az alsósok is bekapcsolódtak a téli madáretetésbe a délutáni öko szakkör keretén belül.
Szívesen, örömmel segítik a felsősök munkáját, mert így az etetőkhöz látogató madarak ellátásában ők is fontosnak érzik magukat. A természetvédelem, az állatok iránti szeretet már kisiskolásként fontos nevelési szempont iskolánkban. Köszönjük Alexa Bertalan tanítónknak a téli etetéshez szükséges napraforgót,
amit a saját földjén termesztett.

Madarak
„Mennyi fényes, szép madár! Nem tudod, hogy merre száll?
Honnan jönnek? ‒ Nem tudom. Merre mennek? ‒ Nem tudom.
Égre, földre, vízre szállnak? Nádba bújnak? ‒ Nem tudom.
Mennyi fényes, szép madár! Isten áldjon, kishugom,
merre mennek, megtudom…”
(Nemes Nagy Ágnes)

Scroll to Top