FELSŐS HERMAN TÚRA 2019.

Október 25-én egy szép, napsütéses napon az 5. osztály a Bükki Nemzeti Parkba kirándult. Busszal utaztunk a miskolci Majális parkig. Innen kezdődött a gyalogtúránk. Bizonyos helyeken keskeny út vezetett a hegyen fölfelé. Makkot és tobozt gyűjtöttünk, és Laci bácsira figyeltünk, aki sok érdekességet mesélt nekünk a természetről. A Molnár-szikla közelében Kati nénitől megtudtuk a sziklán álló kereszt történetét. 

A Szeleta-barlangnál leültünk tízóraizni és gyönyörködtünk az elénk táruló látványban: Lillafüredben, a Palotaszállóban. Következett a barlang. Ott bemásztunk a lyukakba, láttuk a denevéreket, akik védett állatok.

Ezt követően lefelé vezetett az utunk. Nagyon nehéz szakasz következett, a fiúk segítették a lányokat. 

Lillafüreden meglátogattuk iskolánk névadójának, Herman Ottónak a sírját. Laci bácsi mesélt a nagy természettudós életéről, majd koszorút helyeztünk a sírra. 

Nagyon jól éreztük magunkat ezen a kiránduláson, máskor is szívesen elmennénk.

Köszönjük a túrát :

  • Szemesné Zsuzsa néninek,
  • Nagy-Sándor Béláné Kati néninek,
  • és Antal László tanár bácsinak.

Glonczi Dániel és Jecs Bálint, 5. osztályos tanulók

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top