DÉNES GYÖRGY SZÜLETÉSÉNEK 100. ÉVFORDULÓJÁRA EMLÉKEZTÜNK

Május 31-én Pelsőcön Dénes György, aki a testvériskolánk névadója, születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett emlékünnepségen vettünk részt. Az egész napos rendezvény során betekintést nyerhettünk a Madách-díjas költő életébe és munkásságába, valamint élvezhettük a körzeti kisiskolák kultúrműsorát. A meghívott vendégek és gyerekek társaságában kisétáltunk a helyi temetőbe, ahol
gyertyagyújtással és koszorúzással emlékeztünk a névadóra. A versillusztrál pályázat díjazottjai közül ŐSZE MIRELLA 7. osztályos tanuló különdíjban részesült VÍZILÓ c. alkotásáért. Az ünnepi program során meghatóan hangzottak el Dénes György gyermekeinek visszaemlékezései. Diákjaink a helytörténeti kirándulás során lenyűgöző szalmacseppköveket csodálhattak meg a gombaszögi cseppkőbarlangban.
Az ünnepségen méltóságteljesen emlékeztünk meg a költőről, örülünk, hogy részesei lehettünk az eseménynek.

Alsózsolca, 2023. június 5.


Nagyné Tóth Zita
intézményvezető

Scroll to Top