MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSON

A Lázár Ervin program program célja, hogy szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános iskolai diáknak évente egy alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi, tánc, és cirkuszi előadások, komolyzenei hangversenyek, muzeális intézmények, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának élményét.

Iskolánk 6. osztályos tanulói a Herman Ottó Múzeumban vettek részt kettő múzeumpedagógiai foglalkozáson.

  • GABI, PLES-ASSZONYSÁG, SAMU ÉS ÉN, AZ ŐSMAJOMTÓL A BÖLCS EMBER

Képzeletbeli időgépünk 10 millió évvel röpít vissza a múltba. Az utazás nem áll meg a miocén korban, lassan közelítettünk a mához. Mi, Homo sapiensek kikkel találkozhatunk a 10 millió évet átölelő képzeletbeli utazás során?

  • ŐSÖK NYOMÁBAN AZ ŐSERDEI ÖSVÉNYEKEN, A PANNON-TENGER ÉLŐVILÁGA

Gondolnád, hogy valamikor réges-régen hazánk területén egy hatalmas tenger volt és tájait szubtrópusi őserdő borította? Milyen őserdő lehetett az, ahol együtt éltek az ősmajmok az őslovak és a különös ősormányosok, akikre óriás farkasok fenték a fogukat? A partjait mosó tengerben félelmetes őscápák tanyáztak, a táj vulkánkitörés morajától volt hangos. Mi minden élhetett még itt és főleg mikor?

Ezekre a kérdésekre kaptunk választ egy földtörténeti, őserdei, és Pannon- tengeri séta során.

Alsózsolca, 2022.március 3.

Scroll to Top