ÁLLATOK VILÁGNAPJA – VERSENY A VADASPARKBAN

2018.10.04.  A miskolci vadasparkban megrendezésre került az Állatok világnapja alkalmából minden évben sorra kerülő verseny. Összesen 16 iskola vett rajta részt.

Az Alsózsolcai Herman Ottó Általános Iskolából és Alapfokú Művészeti Iskolából sajnos csak 4 tanuló: Erdei Nagy Benjamin, Garas Milán Adrián, Havas Márk és Tringel Tamás.

Összesen 6 állomás volt. Az első a Bükki Nemzeti Parkról, a második az állatkertben megtalálható vízi madarakról, a harmadik az állatkert főemlőseiről, a negyedik a ragadozó macskákról, az ötödik a nagy vadakról és a hatodik a hüllőkről és a kétéltűekről szólt.

A megszerezhető pont 120 volt, ebből a mi csapatunk 83 pontot ért el. A verseny győztese 109 pontot gyűjtött. ami azt jelenti, hogy elég szoros volt. Az eredmény hirdetésen a csapatunkat ki is emelték mivel mi voltunk az egyetlen csoport, aki csak 4 versenyzővel indult.

Bár nem voltunk benne a legjobb ötben legalább végig jártuk az állatkertet. Remélem legközelebb a következő csapatnak jobban sikerül.

A beszámolót Tringel Tamás készítette.

Azóta megérkezett a pontos végeredmény, így kiderült, hogy iskolánk a 8. helyen végzett.

Dicséret a csapat minden tagjának!

Alsózsolca, 2018. október 14.

Scroll to Top