HON-ÉS NÉPISMERETI TÁBOR 2024.

Intézményünk pedagógiai programjában foglaltak szerint 2024-ben is részt vett az 5. osztály a hon – és népismereti táborban június 17-19-ig. Az első napon megismerkedhettünk a városunk történelmi múltjával. Az első napunkat az Alsózsolca Városi Helytörténeti Kiállítás tanulmányozásával töltöttük. A diákok megismerkedhettek városunk történelmi múltjával. A második napon meglátogattuk a Nyíregyháza mellett található Sóstói Múzeumfalut. Az egyedülálló néprajzi gyűjtemények megtekintése mellett, múzeumpedagógiai foglalkozás keretei között kenyeret sütöttünk és kóstoltunk. A paraszti társadalom épített és tárgyi emlékeit tekinthettük meg számos parasztporta bejárásával. A harmadik napon felkerestük a 2023-ban átadott Vay kastélyt, ahol Lengyel – Béres Klára a Közösségi Ház intézményvezetője volt az idegenvezetőnk. Felkerestük városunk épített emlékeit, többek között a Vay kriptát a református és katolikus templomot is. Köszönjük Madaras Attila tanár úrnak a kíséretet és a támogatást!

Alsózsolca, 2024.06.19.

Jánosi-Gégény Zsuzsanna

Scroll to Top