BOLDOGSÁGÓRA 2024. április

” Semmi sem megbocsáthatatlan, ha tényleg tiszta szívből szeretsz valakit.”                            (Emily Giffin)

Április hónapban a megbocsátás volt a boldogságórák központi témája az első, a második, a hatodik és a hetedik osztályokban egyaránt. Az alsó tagozatosok Bagdi Bella zenéjével hangolódtak az órára, majd meghallgatták és feldolgozták “A három kiscsibe” történetét. A gyerekek szituációs játékban mutatták be, hogyan kell jól reagálni, ha valakit megbántanak. Elkészítették a megbocsátás csónakját és szívecskéjét, melyekre a következő varázsszavakat írták rá: szeretlek, bocsánat, sajnálom, köszönöm, hála, ölelés. A felső tagozatos tanulóink egy konkrét aktuális történetet beszéltek át, majd elkészítették a megbocsátás fáját.

Alsózsolca, 2024. április

Nagyné Tóth Zita

Scroll to Top