ÁLLATOK VILÁGNAPJA 2023.

Az Állatok Világnapja alkalmából, “kedvenc állatom” címmel rajz kiállítást rendeztünk az iskolánk aulájában a tanulóink alkotásaiból. Kibővítettük a gyermekek kiállítását az állatok szolgálatban a mindennapi élet során kis tájékoztató jellegű összeállítással, híres emberek idézeteivel, akik az etológia területén belül valamilyen módon tevékenykedtek, tevékenykednek. A reggeli órákban vendégünk volt Adorjánné Rab Zsuzsa terápiás kutyafelvezető két terápiás kutyájával Angyallal és Leilával. Gyakorlatias foglalkozást tartott az alsó tagozatos gyerekeknek, amelyben nagyon aktívan és vidáman vették részt. Délután állatbemutatót tartottunk az udvaron. Elhozhatták házi kedvenceiket és megmutathatták társainak, megsimogathattuk őket. Voltak kutyusok, nyulak, hörcsögök, tengerimalacok, deguk, papagáj, gyík. Remélem a résztvevők jól érezték magukat és élményekkel meggazdagodva mentek haza. A nap idézetét ne feledjük! “Te egyszer, s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.” Hiszen a cél az, hogy állatbarát és felelősségteljes állattartóvá váljanak tanulóink.

Alsózsolca, 2023.október 8.

Scroll to Top