ÖKO HÍREK 2023. április

FÖLD NAPJA A MISKOLCI EGYETEMEN

2023. április 21-én a Föld Napja alkalmából a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar az Anyag és Vegyészmérnöki Karral közösen – immár hagyományosan- tudományos kalandtúrát szervezett általános iskolák felső tagozatos diákjai számára a Miskolci Egyetemen.

Iskolánkat a 7. osztály 10 tanulója képviselte, nagyon szép sikerrel!

A téma a környezetvédelem és a fenntarthatóság, emellett a résztvevők ízelítőt kaptak a föltudományok és az anyagtudományok szerteágazó világából.

A csapatoknak az egyetemi oktatók, kutatók által vezetett állomásokon kellett kisebb feladatokat teljesíteni, pecséteket begyűjteni. A megfelelő számú pecsét összegyűjtésével a csapatok esélyt kaptak arra, hogy kvíz kitöltésével megnyerjék ajándékcsomagok egyikét.

Rengeteg élménnyel és hasznos tudással érkeztek vissza tanulóink az egyetemen tartott rendhagyó kalandtúráról.

Scroll to Top