DÖK NAP 2022.

A 2022-es DÖK- napon nyolcadikosaink egy motorizált ” elefánt ” hátán vonultak be az iskola udvarára, hogy átvegyék a suli kulcsát és ezzel együtt az irányítást! Felröppenő galambok köszöntötték a diákigazgatót és két helyettesét. Az állatos ruhába öltözött diáksereg 12 különböző helyszínen szórakozhatott. Ellátogattak hozzánk a Baráthegyi vakvezető kutyások, a NAV bevetési részlegének képviselői és kutyájuk. Megnézhettük a miskolci Foot Fighters fiúk break-es bemutatóját. Dr. Zwillinger András a felelős állattartásról mesélt a gyerekeknek. Az állatbarátok nem csak megnézhették, hanem testközelben ismerkedhettek meg Máté és Salamon kiskedvenceivel. A sportkedvelők egy akadálypályán, biciklin, rolleren vagy épp horgászattal bizonyíthatták ügyességüket. Nem maradtak tétlenül a kézműveskedés kedvelői sem. Állatos online játékokat, kvízeket próbálhattak ki a számítógépguruk. Csodás állatok elevenedtek meg arcfestő vendégünk, Ildikó néni keze nyomán. Az ugrálóvárban mindenki levezethette fölös energiáját. Egész nap állati finomságokkal várta vendégeit a büfé.

A programok zárásaként alsó és felső tagozatban is megválasztottuk a ” Legállatibb osztályt”. A győztesek az 1. a 2.b és az 5. osztály lettek.

Alsózsolca, 2022. május 31.

Scroll to Top