MAGYAR KULTÚRA NAPJA 2019.

A Magyar Kultúra Napja alkalmából tartottunk megemlékezést iskolánkban Magyar utazók és felfedezők címmel.

Magyarország olyan földrajzi fekvéssel rendelkezik, amely nem teszi lehetővé a tengeri utakat, kijáratokat az óceánhoz. Ebből az következne, hogy a magyarság kimaradt a földrajzi felfedezésekből. Ez azonban csak részben igaz.

A magyarok nevéhez ugyan nem kötődnek földrészek felfedezései, azért büszkék lehetünk utazóinkra és világjáró tudósainkra. Bebarangoltuk Afrikát, Ázsiát, Amerikát, hajóztunk a Föld körül, és láthattuk Földünket a világűrből.

A közel hetven magyar utazó életútjának segítségével ismerhetjük meg, hogy milyen szerepet játszott nemzetünk a Föld megismerésében, a térképek fehér foltjainak eltüntetésében. Volt közöttük őshazakutató, szabólegény, nyelvész, geológus és szerzetes, de ami közös bennük, hogy mindegyiküket a világ megismerésének vágya hajtotta távoli tájak felé.

Alsózsolca, 2019. február 2.

Scroll to Top