Sport – mozgás iskolánkban- szeptember

A Magyar Diáksport Szövetség 2020-ban is közös mozgásra hívta az ország iskoláit az Európai Diáksport Napján, szeptember 25-én.

A program keretében az iskoláknak ezúttal is sportprogramot kellett megszervezniük, amelynek egyetlen kötöttsége a hagyományos diáksport napi futótáv (idén 2020 méter) teljesítése.

Az Open Streets Day alkalmából a Magyar Diáksport Szövetség felhívással fordult az oktatási intézmények felé, hogy ösztönözzék tanulóikat az iskolájuk közelében lévő közterületek sport-, illetve mozgáscélú használatára. A program bármilyen aktivitást magában foglalhatott: közös séta, futás, kerékpározás, kirándulás a településen vagy környékén, továbbá, gördeszkázás, görkorcsolyázás, szabadtéri utcai játékok: streetball, utcai kosárlabda, frizbi, egyéb kreatív ötletek.

A feladatokat tanórai, és osztálykeretben, valamint kiscsoportokban valósítottuk meg!

Mind résztvevőnek gratulálunk, és jó egészséget kívánunk!

Antal László, munkaközösség vezető