PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ… „Pénz7” – 2019

Negyedik alkalommal kapcsolódtunk az országosan megrendezésre kerülő Pénzügyi témahéthez. Az idei tanév mottója:

„Okosan a befektetésekről!”

A hét folyamán néhány hagyományosnak számító programot szerveztünk (pl. mézeskalácsból sütött „heurókkal” jutalmaztunk a hét értékelésekor; hétfőn iskolai szintű megnyitót, később záró értékelést tartottunk a témahét eseményeiről; totót töltöttünk ki ismereteink mélyítése céljából; kiállítást szerveztünk a héten készült tanulói munkákból).

Érdekesség képpen új  elemekkel is gazdagítottuk tevékenységeinket (az 5. a osztály pénzügyes matematika óráját Bertók Attila, a miskolci Raiffeisen Bank Zrt. Régióigazgatója látogatta meg; a csütörtöki nagyszünetben pedig a vállalkozó szellemű diákok saját okostelefonjaikon tölthették ki a Pénziránytű Alapítvány online kvízét).

Ezeken kívül szaktanáraink szinte minden tanórára becsempésztek valamilyen pénzzel kapcsolatos érdekes feladatot.

A legnagyobb horderejű  program pénteken volt, a Pénzügyi Utazóiskola 4 tanórát átölelő, 3-7. évfolyamokat megmozgató interaktív foglalkozásai. Köszönjük, hogy már második alkalommal látogattak el hozzánk Budapestről. Munkánkról a Miskolci Tankerületből érkező vendégeink is elismerően nyilatkoztak.

Fotók a következő linken: