Mezei futóverseny

 

Október 17-én iskolánk 22 tanulója Berzéken mezei futóversenyen vett részt. A szép őszi időben megrendezett viadalon népes mezőny gyűlt össze. A megnyitót követően az I. korcsoportos fiúk (1-2. o.) álltak rajthoz 600 m-en. Iskolánkat két tanuló képviselte, és a középmezőnyben értek célba. Ezután a II. korcsoportos fiúk (3-4. o.) következtek 2000 m-es távon. Itt már két csapatunk is indult 5-5 fővel. Az egyik csapatunk hajszállal maradt le a dobogóról negyedik helyen befutva. Ezután a III. korcsoportos fiúk (5-6. o.) 2500 m-es versenye zajlott, ahol ismét két csapatot tudtunk indítani. Nagyon reménykedtünk a jó helyezésben, hiszen ezek a tanulók nem először vettek részt mezei futóversenyen, tapasztaltabbak a kisebbeknél és jó formában érkeztek a versenyre. Ügyes, taktikus versenyzéssel az „A” csapatunk végül a második helyen végzett, és éremmel a nyakában térhetett haza. De a többiek sem voltak elkeseredve, hiszen egy jót versenyeztek, tapasztalatot gyűjtöttek, hogy jövőre még jobbak lehessenek.

Ezüstérmes csapatunk tagjai:

Jecs Martin, Üveges Zalán, Balog Jonatán, Apró Marcell, Erdei Nagy József

Felkészítő tanáruk: Bartucz-Profáncsik Orsolya

Iskolánkat képviselték még:

Nagy Zalán, Kiss Tibor, Petercsák Salamon, Tóth Péter, Vadász Milán, Balog Teofil, Glonczi Dániel, Jecs Bálint, Juhász Kristóf, Linzenbold Dávid, Balog Brájen, Erdei Nagy Krisztofer, Góré Nikolász, Ősze Gergő, Ruszó Máté, Tanczik Máté, Varga Róbert

Gratulálunk a versenyzőknek és testnevelőiknek!