Pattanj kerékpárra! 

 

Idén szeptember 16. és 22. között tizenhetedik alkalommal rendezték meg az Európai Mobilitási Hetet, amelynek célja, a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampánya évről évre népszerűbb Magyarországon, és egyre több település vesz részt a programokon. Az idén városunk is csatlakozott a felhíváshoz, és iskolánk nagy örömmel tett eleget a felkérésnek, hogy tanulóink körében népszerűsítsük a kerékpárral való közlekedést. Ennek jegyében hétfőn délután közös kerékpározásra hívtunk diákot és pedagógust egyaránt. Fél háromkor gyülekeztünk iskolánk sportudvarán. Kerékpáremeléssel indult a program, majd intézményvezetőnk Zita néni vezetésével gurultunk ki, hogy megtegyünk egy nagy kört a településen. Aki nem tudott kerékpárral jönni az görkorcsolyával, gördeszkával vagy rollerrel tette meg a távolságot. Tanulóink és a velük tartó pedagógusok is nagyon élvezték a közös kerékpározást.

https://hermaniskola.hu/galeria/2018-2019/pattanj-kerekparra/