ZEMPLÉNI BARANGOLÁS

Három osztály, a 6., a 7. és a 8. b osztály együtt indult útnak, hogy felfedezzék a Zempléni-hegység hangulatos vidékét és látnivalóit.

Minden adott volt egy kellemes nap eltöltéséhez: ragyogó napsütés, sok-sok látnivaló és jó társaság.

A programot Monokon, Kossuth Lajos szülőházában tett látogatással kezdtük, majd a Boldogkőváraljai  Vár meghódításával folytattuk. Vizsolyban megtekintettük az első magyar nyelvű Bibliát és betekintést nyerhettünk a könyvnyomtatás világába. Telkibányán az Érc- és Ásványbányászati Múzeum kincseiben gyönyörködhettünk, majd meglátogattuk Kazinczy Ferenc Mauzóleumát Széphalmon. A napot a Zemplén Kalandparkban zártuk, ahol mindenki kedvének és bátorságának megfelelően próbálhatta ki a hely nyújtotta lehetőségeket.

Alsózsolca, 2018.április 27.

Scroll to Top