„PÉNZ7” – 2018

 

Iskolánk harmadik alkalommal kapcsolódott be a „PÉNZ7” országosan meghirdetett témahetébe.

A programsorozat előrendezvényeként októberben hozzánk látogatott a Pénziránytű Alapítvány Utazó iskolája. Ekkor 3×45 percben minden osztály pénzügyi intelligenciáját fejlesztették vendégeink a különböző játékos foglalkozásokon.

A programsorozat március első hetében folytatódott, melynek mottója:

Okosan a hitelekről!

Több osztállyal feldolgoztuk a témához készült videót, tanórákon foglalkoztunk a pénzzel, TOTÓ-kat töltöttünk ki, rajzokat készítettünk, pénzfát szerkesztettünk, verseket írtunk, „pénzes” játék délutánt tartottunk, kiállítást szerveztünk stb. a témával kapcsolatosan.  A programokban résztvevő tanulók jutalmul – iskolánk saját pénzét – a mézeskalácsból készült heurókat kapták.

Ezen a héten a pénzügyi ismereteket is tanuló 7. évfolyamos diákok ellátogattak a miskolci K&h Bankba is.

A program felelőse Kissné Gulyás Erzsébet tanárnő volt.