December 13. ” Annyi tojásuk legyen , mint földön a kavics “

 

Az egyetlen énekléssel járó lucanapi szokás a szerencsekívánó , termésvarázsló kotyolás. A kotyolók házról házra jártak és kotyoltak a háziaknak , akik utána almával , dióval , kaláccsal kínálták őket. December 13-án délelőtt, Luca napján ezt a régi hagyományt elevenítették fel iskolánk 5.a osztályos tanulói. Előadásuk szívet – lelket melengető volt. A “közönség” vastapssal jutalmazta Őket. Köszönjük Szemesné Czövek Zsuzsa néni felkészítő munkáját és Szaláncziné Zsuzsa néni segítségét.

Kinyitott az Esti Luca Suli

Este 18 órakor nyitott és 22 órakor zárt a suli. A következő programok várták a 7. és 8. évfolyam boszijait.

– Luca pogácsája: mely titkokat rejtett a lányok számára.

-“Lucifer”: Aki Luca széket készítetett a ifjú boszorkányokkal.

-“Hollywood”: 13 boszorkányos filmet hozott.

Ezt követték:

-rejtvények

-villámkérdések

-varázskenőcs készítés

– jó -és rossz boszorkák bemutatkozása…És végül a seprűtánc zárta az estét.

Bízunk benne Mindenki jól érezte magát . Jövőre Veletek újra?!