Lovagi 7próba, avagy Szent László király udvarában

Iskolánk felső tagozatos, történelem kedvelő diákjainak 4 csapata és a Benedek Tagiskola egy csapata  játékos vetélkedő keretében emlékezett Szent László királyunkra a 2017-es emlékév alkalmából.

A gyerekek 7 helyszínen, 7 próbát kellett, hogy teljesítsenek. Miután megismerkedtek uralkodónk életével, egy film totót oldottak meg a Sacra Corona című film rövid részlete alapján. Majd ellátogattak Szent Piroska budoárjába, hogy a kor divatjával ismerkedjenek, vendégeskedtek a királyi udvar konyhájában, ahol betekinthettek a kor szakácskönyvébe, idegenvezetőként bemutathatták, hogy milyen is volt egy középkori vár, a bencések festőműhelyében helyrehozhattak egy sérült freskót, a krónika író műhelyében megalkothatták saját mondájukat a lovagkirályról.

A csapatok ügyesen teljesítették a próbákat és egy kellemes délutánt töltöttek együtt a verseny szervezőivel, a két Kati nénivel és a zsűri két tagjával, Zsuzsa nénivel és Éva nénivel!