Vetélkedőn jártunk az Állatok Világnapján a Vadasparkban

 

A csapat egyik kiváló tagja így emlékszik vissza a történtekre.

„A miskolci „biológia” verseny

  1. október 4-én megrendezésre került a miskolci Vadasparkban az állatok világnapja alkalmából rendezett biológia verseny.

10 csapat volt összesen. Mi az iskolánkat öt tanulóval képviseltük, (Fodor Fédra, Szabó Csenge, Farkas Orsolya, Vartnal Botond és Tringel Tamás) versenyzőink 6. helyen végeztek. Ennek nagyon örültünk, mert nagyon erős volt a mezőny, csak pár pont különbség választott el miket a dobogós helyezéstől.

Különböző fajta furfangos feladatok voltak és különböző kategóriák (pl.: a Bükki Nemzeti Park állatai, a nagymacskák, a főemlősök, a vízimadarak, a hüllők és kétéltűek és növényevő emlősök). Nagyon jó volt a hangulat is, szép volt a környezet és sok új dolgot tanultunk. A mellett, hogy jól éreztük magunkat biológiából még egy ötöst is kaptunk.

A verseny közben az is tetszett, hogy amíg vártunk egy állomásra addig lehetett barangolni az állatok között.

Reméljük, hogy lesz máskor is ilyen verseny. Köszönjük a felkészítést a tanárainknak.”

2017.10.09                                                                                            Készítette: Tringel Tamás