SISSI NYOMÁBAN – GÖDÖLLŐ

Egy verőfényes szeptember végi napon 64 felső tagozatos hermanos diák látogatott Gödöllőre, a Királyi Kastélyba. A Grassalkovich Antal által építtetett kastély Erzsébet királyné kedvenc magyarországi tartózkodási helye volt. A gyönyörűen felújított, korhűen berendezett épület folyosóin, termeiben a magyarok kedvenc királynéjának nyomában járhattunk. A tárlatvezetők segítségével felidézhettük a korabeli szokásokat, életmódot, gyönyörködhettünk a pompásan berendezett szobákban, megcsodálhattuk a tragikus sorsú királyné néhány ruhadarabját, érdekes történeteket hallhattunk a több mint száz évvel ezelőtti eseményekről, majd kellemes sétát tettünk a gyönyörű, növényi ritkaságokban bővelkedő kastélyparkban. Érdekes, tanulságos, maradandó emlékeket hagyó kirándulás részesei lehettünk.

Alsózsolca, 2017. 09. 29.

Scroll to Top