Alsózsolcai Farsangi Karnevál

„Temessük el a telet

Sirassuk egy keveset

Nem is hívjuk vissza már

Vár a vidám Karnevál.”

2017. február 24-én elűztük a telet Alsózsolcán is. A Herman Ottó Általános Iskola, a Benedek Elek Tagiskola, a Fekete István Óvoda és a 2. számú Óvoda összefogott egy Farsangi Karnevál erejéig. Bízunk benne, hogy a közös ünnepély meghozza a várva várt, természetet ébresztő tavaszt a hideg téli napok után.

A tavaszköszöntő Karnevál ősi hagyományokra épülő télbúcsúztató, amelyet Busójárással nyitottunk meg: népzenés felvonulással, csujjongatásokkal és körtánccal indult a menet városunk utcáin. Ezt követte a Kiszebábú égetés, amely az ősi rítus része. A Velencei- és Riói Karnevál hangulatát idéztük reneszánsz tánccal és luftballonok röptetésével, majd szamba bemutatóval és közös táncmulatsággal folytatódott a nap. Az óvodások és az alsó tagozatos tanulóink örömére a Csiribiri együttes húzta a talpalávalót.