ÁLLATOK VILÁGNAPJA 2016.

Az Állatok Világnapi programunk folytatása képen eljöttek iskolánkba a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola kiképzői, Lékáné Viszokai Katalin és Cserven Lajos vakvezető kutyáikkal, Bercivel és Legóval. Bemutatójukat interaktív tanórai keretek között tartották meg évfolyamaink számára, 1- 6 osztályig. Tanulóink hasznos információkkal gazdagodhattak a vakvezető kutyák kiemelkedő szerepéről, kiképzéséről, s nagy részük a vakvezető kutyával történő közlekedést is megtapasztalhatta. Bízunk benne, hogy valamennyien felelősségteljes állattartókká válnak, s nem utolsó sorban segítőkészen viszonyulnak látássérült, valamint vak embertársaikhoz is.

Rövid műsorral egybekötött bemutatót tartottunk iskolánk aulájában és könyvtárában az Állatok Világnapján. Alsó tagozatos kisdiákjaink kitettek magukért, és szebbnél-szebb kisállatokkal leptek meg bennünket. Mindenki nagyon jól érezte magát, és bátran simogatta, nézegette a selyem tyúkot, holland bóbitást, papagájokat, fehér egeret, tengeri malacot, postagalambokat, tacskókat, csivavát, havannai pincsit. Külön dicséret illeti Bányász Máté 3. osztályos tanulót, aki több kis kedvencét is elhozta bemutatni nekünk. Köszönet a szülőknek, nagyszülőknek, családtagoknak, akik behozták délutánra a nap főszereplőit, és segítettek a lebonyolításban.

Alsózsolca, 2016. október 13.

Scroll to Top