Az új tanév első túrája a Bükkben

Túra szakkörünk szeptember 17-én részt vett a BARANGOLÓ BARLANGOLÓ teljesítménytúra 8 km-es távján. Lelkes csapatunkat az út elején a Duna TV Család Barát Magazinjának stábja is elkísérte. Rövid riportot készítettek velünk arról, miért szeretünk túrázni. / Szeptember27-én került műsorba a TV-ben./ A Köpüs-völgy enyhe emelkedője után értünk Ortás-tetőre, az 1. ellenőrzőpontra. Itt kicsit megpihentünk, elfogyasztottunk némi „kalóriát”, majd szép bükk erdőben haladtunk az Ostoros-hegy felé. A 2. ellenőrzőpontot a meredek hegyoldal megmászásával értük el. Innen gyönyörű kilátás tárult volna a szemünk elé, ha nem szemerkélt volna az eső, és ha pára nem burkolta volna a távoli hegyeket. Tovább indultunk a Cél felé, s ekkor már csak 2 km volt hátra. Fáradtan érkeztünk meg a Király-asztalára, a Célba. Hagymás zsíros kenyér és üdítő várta a csapatot. A táv teljesítéséért Emléklapot és kitűzőt kaptunk.

Németh Gyuláné

túravezető